DZIECKO A ROZWÓD

Teoretycznie żyjemy w czasach stabilnych, jednak kryzys który nas dopadł wiąże się również z naszym życiem rodzinnym. Migracja ludzi za pracą, pozostawianie kobiet z dziećmi w kraju. małżeństwa na odległość to wszystko nie służy naszym związkom i niestety coraz więcej młodych małżeństw postanawia się rozstać.

             Wszystko jest jeszcze bardziej skomplikowane jeśli jest dziecko. Jak rozmawiać z małym dzieckiem 
o tym że rodzice się rozstają ? Nie wiele rodziców wie jak to zrobić, bo przecież nie byli w takiej sytuacji, czasem nawet takiego obrotu spraw nie brali pod uwagę. Jednak gdyż dochodzi do takiej sytuacji pamiętajmy o tym iż te małe istotki bardzo to wszystko przeżywają i nie należy ich oszukiwać, ukrywać, gdyż to pogarsza sprawę. W główce dziecka rodzi się wiele wątpliwości, żalu, oskarżeń, poczucia winy a czasem  pojawiają się takie emocje jak nienawiść a z drugiej strony miłość i wówczas dziecko nie radzi sobie z tymi emocjami ponieważ nie rozumie takiej sytuacji, i budzi się agresja a czasem nawet autoagresja. 
Na przeciw rodzicom wyszło Ministerstwo Polityki Społecznej  które w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich sfinansowało broszurę/poradnik dla rodziców ” Dziecko w rozwodzie”  : http://www.brpd.gov.pl/publikacjeskany/Dziecko_w_rozwodzie_-_poradnik_dla_rodzicow.pdf                           

Redakcja:
Maciej Tañski
Autorzy:
Maciej Tański, Agnieszka Szelągowska,
Rafał Milewski, Stanisław Kordasiewicz, Michał Rolirad
Opracowanie graficzne:
TEMPEROWKA.P

http://www.brpd.gov.pl/publikacjeskany/Dziecko_w_rozwodzie_-_poradnik_dla_rodzicow.pdf

Dodaj komentarz