JESTEŚMY W CIĄŻY !!!!

Ciąża w rodzinie to szczęście i radość dla rodziców, ale również i ogromne zmiany zarówno w życiu rodziny jak i w organizmie kobiety. Jedna z nas przechodzi ciążę bez objawowo okres ciąży inne zaś mają męczące mdłości i wymioty, towarzyszy temu osłabienie organizmu. Hormony nasze szaleją , nie potrafimy zapanować nad nimi. Szargają nami różne emocje, czasem nawet wątpliwości, mamy wewnętrzny lęk którego nie potrafimy oswoić. Będąc w związku musimy pamiętać, że nie jesteśmy same w ciąży, ale również parter jest w  “ciąży”. To on powinien być wsparciem dla kobiety, Starać się ją zrozumieć, to że w jednej chwili krzyczy a za moment płacze,a potem znowu śmieje to nie znaczy że z kobietą dzieje się coś nienormalnego. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, tak to się niestety dzieje- organizm szaleje. To że wam kochani mężowie, partnerzy za to się obrywa to jest właśnie sygnał, że jesteście ze swoją kobietą w ciąży 🙂 to jest właśnie miłość 😉 .Wiadomo,że ciąża to nie choroba, ale niektóre kobiety niestety bardzo źle się czują i wówczas musicie przejąc trochę obowiązków kobiety na siebie, nie patrzeć na nią krzywo gdy wracacie z pracy a w domu panuje nie ład. Pomyślcie dwa razy za nim wydacie osąd,że wasza kobieta popadła w lenistwo. Pomyślcie może było jej słabo, nie dobrze, a może po prostu czuła się zmęczona?Wiem że trudno jest zrozumieć kobiety, ale spróbujcie i nie oceniajcie swoich partnerek. Może patrząc na nią postawcie siebie w sytuacji gdy np. bardzo was boli głowa czy jesteście chorzy, jak wówczas się czujecie?
Bądźcie dzielni, nie poddawajcie się i nie pozostawiajcie swoich kobiet w samotnej ciąży. Poniżej przedstawiam artykuł co na ten temat wspólnej ciąży mają do powiedzenia naukowcy 😉

Brak wsparcia ze strony ojca w okresie ciąży zdecydowanie zwiększa ryzyko chorób, a nawet śmierci noworodka – takie są wnioski z badań przeprowadzonych przez pracowników University of South Florida.
Naukowcy przeanalizowali przypadki wszystkich noworodków urodzonych w stanie Floryda w okresie 1998-2005. Informacje na temat zaangażowania ojca w okresie ciąży dopasowano na podstawie wpisania jego imienia i nazwiska do aktu urodzenia. Inne (wcześniejsze) badania wykazały już związek pomiędzy prawnym uznaniem dziecka a wsparciem ojca w czasie oczekiwania na dziecko.
Na podstawie analizy wyników zauważono następujące prawidłowości:
– noworodki urodzone przez kobiety, które nie mogły liczyć na wsparcie ojca podczas ciąży, częściej rodziły się przed terminem, charakteryzowały się mniejszą wagą i wolniej rozwijały się,
– wskaźnik śmiertelności wśród noworodków, których matki były osamotnione w okresie ciąży, był czterokrotnie wyższy niż tych, które mogły liczyć na pomoc ojca,
– kobietami, które częściej musiały radzić sobie same w okresie ciąży były: młodsze, lepiej wykształcone, czarnoskóre i częściej wykazywały zachowania niepożądane takie jak palenie.
Dokładne wyniki opublikowano w Journal of Community Health. Aby wyciągnąć poprawne wnioski z badań trzeba wziąć pod uwagę kontekst materialno-społeczny ciężarnych kobiet (bezrobocie, stan cywilny) i faktyczne wsparcie ojca – twierdzi dr Amina Alio w USF. Innymi słowy, możliwe, że do gorszej kondycji noworodków przyczynia się w większym stopniu niski dochód, warunki środowiska, w którym żyją, niż bezpośrednio fakt obecności ojca.
Źródło: EurekAlert!

Dodaj komentarz